ŽELEZO FER TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Tip
Značka: Prima Home
314 Kč –24 %
krabicka vizu zelezo pruhl
314 Kč –24 % 236 Kč 210,71 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

ŽELEZO FER Test je Samodiagnostický test pro stanovení hladiny železa/ferritinu ze vzorku plné krve s výsledkem za 5 min.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ŽELEZO FER Test je samodiagnostický test pro stanovení hladiny železa/ferritinu ze vzorku plné krve s výsledkem za 5 min.

Jednorázový samodiagnostický imunochromatograficky test.

Železo je pro naše tělo nezbytným stopovým prvkem a je důležité pro přenos kyslíku v krvi, pro množení buněk a pro tvorbu struktury tkání a orgánů. Příliš vysoká koncentrace železa v těle je však toxická. Proto každý z nás disponuje systémem pro vstřebávání železa z vnějšího prostředí (například konzumací potravin bohatých na obsah železa) a ukládá ho v buňkách tak, aby jeho množství nebylo nadměrné (a tudiž ani toxické). Ferritin je bílkovina zodpovědná za tuto funkci ukládání. Hladina ferritinu je vynikající ukazatel, jak určit množství železa v těle. Nízká hladina této bílkoviny v krvi je známkou vyčerpaných zásob železa, což je stav, který předchází vzniku anémie. Pokles železa v těle může být způsobena anémií, těhotenstvím, krvácením, poruchami ve vstřebávání železa a tuberkulózou.

KDY LZE ŽELEZO FER TEST POUŽÍT?
Test může být proveden v případě příznaků, jako je bledost, únava, časté migrény a rozsáhlé bolesti, bušení srdce a příležitostně zvýšená srdeční frekvence, svalová slabost. Test lze provést kdykoli během dne, ale nesmí se provádět v případě nemoci, akutního zánětu, problémů s játry nebo slezinou. V těchto případech může dojít k pozitivním výsledkům i při absenci skutečného nedostatku železa.

PRINCIP TESTU
ŽELEZO FER TEST je imunochromatografický test, který detekuje protein Ferritin díky speciálním monoklonálním protilátkám konjugovaným se zlatem, které jsou vloženy do testovacího proužku.

JAK FUNGUJE ŽELEZO FER TEST?
Ferritin je bílkovina, která je zodpovědná za ukládání železa v buňkách. Pozitivní výsledek znamená, že koncentrace ferritinu je ? 30 ng/ml. Test je kalibrován na základě 3. mezinárodní normy NIBSC 94/572. V některých případech mohou i vzorky s koncentrací ferritinu mezi 27 ng/ml a 29 ng/ml poskytnout negativní výsledek.
 
JAK PŘESNÝ JE ŽELEZO FER TEST?
Test je velmi přesný. Dle hodnotících zkoušek ukazují přesnost 96,6% a míru shody (CI 95%: 93,4 - 99,8%) s referenčními metodami.

Použití:  Postupujte podle následujících pokynů v návodu - viz. níže.

Obsah: 1 hermeticky uzavřený aluminiový sáček obsahuje: 1 kazetu ŽELEZO FER TEST (IRON FER TEST), 1 sáček s vysušovacím prostředkem, 2 sterilní lancety pro vlastní odběr krve, 1 průhledný plastový sáček obsahuje pipetu pro odběr krve, 1 lahvička s kapátkem a ředícím roztokem, 1 alkoholová čistící gáza, 1 návod k použití. 

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


SK:

ŽELEZO FER Test je samodiagnostický test na stanovenie hladiny železa/ferritínu zo vzorky plnej krvi s výsledkom za 5 min.
Jednorazový samodiagnostický imunochromatografický test.

Železo je pre naše telo nevyhnutným stopovým prvkom a je dôležité na prenos kyslíka v krvi, na množenie buniek a na tvorbu štruktúry tkanív a orgánov. Príliš vysoká koncentrácia železa v tele je však toxická. Preto každý z nás disponuje systémom na vstrebávanie železa z vonkajšieho prostredia (napríklad konzumáciou potravín bohatých na obsah železa) a ukladá ho v bunkách tak, aby jeho množstvo nebolo nadmerné (a teda ani toxické). Ferritin je bielkovina zodpovedná za túto funkciu ukladania. Hladina ferritínu je vynikajúci ukazovateľ, ako určiť množstvo železa v tele. Nízka hladina tejto bielkoviny v krvi je známkou vyčerpaných zásob železa, čo je stav, ktorý predchádza vzniku anémie. Pokles železa v tele môže byť spôsobená anémiou, tehotenstvom, krvácaním, poruchami vo vstrebávaní železa a tuberkulózou.

KEDY JE MOŽNÉ ŽELEZO FER TEST POUŽÍVAŤ? Test môže byť vykonaný v prípade príznakov, ako je bledosť, únava, časté migrény a rozsiahle bolesti, búšenie srdca a príležitostne zvýšená srdcová frekvencia, svalová slabosť. Test je možné vykonať kedykoľvek počas dňa, ale nesmie sa vykonávať v prípade choroby, akútneho zápalu, problémov s pečeňou alebo slezinou. V týchto prípadoch môže dôjsť k pozitívnym výsledkom aj pri absencii skutočného nedostatku železa.

PRINCÍP TESTU ŽELEZO FER TEST je imunochromatografický test, ktorý detekuje proteín Ferritin vďaka špeciálnym monoklonálnym protilátkam konjugovaným so zlatom, ktoré sú vložené do testovacieho prúžku.
 
AKO FUNGUJE ŽELEZO FER TEST? Ferritin je bielkovina, ktorá je zodpovedná za ukladanie železa v bunkách. Pozitívny výsledok znamená, že koncentrácia ferritínu je ? 30 ng/ml. Test je kalibrovaný na základe 3. medzinárodnej normy NIBSC 94/572. V niektorých prípadoch môžu aj vzorky s koncentráciou ferritínu medzi 27 ng/ml a 29 ng/ml poskytnúť negatívny výsledok.
AKO PRESNÝ JE ŽELEZO FER TEST?
Test je veľmi presný. Podľa hodnotiacich skúšok ukazujú presnosť 96,6% a mieru zhody (CI 95%: 93,4 - 99,8%) s referenčnými metódami.
Použitie: Postupujte podľa nasledujúcich pokynov v návode - viď. nižšie.

Obsah: 1 hermeticky uzavreté alumíniové vrecko obsahuje: 1 kazetu ŽELEZO FER TEST (IRON FER TEST), 1 vrecko s vysušovacím prostriedkom, 2 sterilné lancety pre vlastný odber krvi, 1 priehľadné plastové vrecko obsahuje pipetu na odber krvi, 1 fľaštička s kvapkadlom a roztokom, 1 alkoholová čistiaca gáza, 1 návod na použitie.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Len na vonkajšie použitie. Neprehĺtajte. Na jednorazové použitie.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNÍCKY PROSTRIEDOK IN VITRO na individuálne použitie. ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

ŽELEZO FER TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz