ŽELEZO FER TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Novinka Tip
314 Kč 259,50 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
11.12.2023
Možnosti doručení

ŽELEZO FER Test je diagnostický zdravotnický prostředek, který pomáhá určit hladinu železa/ferritinu v těle ze vzorku krve.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Diagnostický zdravotnický prostředek ŽELEZO FER Test je rychlý samotest pro stanovení hladiny želaza/ferritinu ze vzorku lidské krve. 

Železo je pro naše tělo nezbytným stopovým prvkem a je důležité pro přenos kyslíku v krvi, pro množení buněk a pro tvorbu struktury tkání a orgánů. Příliš vysoká koncentrace železa v těle je však toxická. Proto každý z nás disponuje systémem pro vstřebávání železa z vnějšího prostředí (například konzumací potravin bohatých na obsah železa) a ukládá ho v buňkách tak, aby jeho množství nebylo nadměrné (a tudiž ani toxické). Ferritin je bílkovina zodpovědná za tuto funkci ukládání. Hladina ferritinu je vynikající ukazatel, jak určit množství železa v těle. Nízká hladina této bílkoviny v krvi je známkou vyčerpaných zásob železa, což je stav, který předchází vzniku anémie. Pokles železa v těle může být způsobena anémií, těhotenstvím, krvácením, poruchami ve vstřebávání železa a tuberkulózou.

Hlavní vlastnosti:

  • samodiagnostický test na hladinu železa/ferritinu v krvi
  • jednoduché a rychlé použití
  • výsledek už za 5 minut
  • balení obsahuje veškerý materiál potřebný k provedení testu

Použití:

Podle návodu, viz. příbalový leták,  pomocí pipety odeberte kapku krve a vložte do lahvičky s rozpouštědlem, řádně promíchejte. Nakapejte 3 kapky do jamky na testovací kazetě a po 5 minutách odečtěte výsledky podle počtu barevných pruhů. U zdravého člověka je koncentrace CRP nižší než 10 mg/l, zatímco koncentrace vyšší než 80 mg/l ukazuje na závažnou infekci nebo zánětlivý proces. Střední hodnoty mezi 10 a 80 mg/l mohou souviset s virovou infekcí nebo nástupem bakteriální infekce, proto se obraťte na svého lékaře.

Upozornění:

Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Příbalový leták + návod k použítí : ŽELEZO FER TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz