STREPTOKOK A TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Značka: Prima Home
365 Kč –24 %
krabicka vizu streptokok pruhl
365 Kč –24 % 275 Kč 245,54 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

STREPTOKOK A Test  je samodiagnostický test na detekci ß-hemolytických streptokoků skupiny A ve vzorcích výtěru z krku s výsledkem za 5 min.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samodiagnostický test na detekci ß-hemolytických streptokoků skupiny A ve vzorcích výtěru z krku s výsledkem za 5 min.

Jednorázový samodiagnostický imunochromatograficky test.

STREPTOKOKY A - ß-hemolytické streptokoky skupiny A (známé také jako Streptococcus pyogenes) jsou grampozitivní bakterie, které způsobují řadu onemocnění a komplikací, včetně faryngitidy (infekce krku), kožních infekcí, jako je impetigo a erysipel, akutní glomerulonefritidy, sepse a revmatického onemocnění srdce. Faryngitida je často způsobena virovými infekcemi a méně často bakteriálními infekcemi, které vyžadují léčbu antibiotiky. STREPTOKOK A TEST je specifický imunologický test pro detekci A-streptokoků při infekci krku. Test pomáhá rychle určit, zda je bolest v krku způsobena streptokoky skupiny A nebo jinými zárodky, které nevyžadují léčbu antibiotiky.

KDY LZE STREPTOKOK A TEST POUŽÍT?
Test lze použít při příznacích, jako je bolest při polykání, bolest v krku, červené a zduřelé mandle, někdy s bílým povlakem nebo hnisem, malé červené skvrny na zadní straně patra (měkkého nebo tvrdého), zduřelé lymfatické uzliny, horečka, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení, zejména u dětí.

PRINCIP TESTU
STREPTOKOK A TEST je imunochromatografický test, který detekuje přítomnost specifických antigenů streptokoka A díky protilátkám konjugovaným se zlatem obsaženým v testovacím proužku.

JAK FUNGUJE STREPTOKOK A TEST?
V případě infekcí krku může jít o ß-hemolytické streptokoky skupiny A. Správná léčba antibiotiky vyžaduje předchozí identifikaci bakterie. STREPTOKOK A TEST dokáže díky specifickým protilátkám detekovat antigeny streptokoka A.

JAK PŘESNÝ JE STREPTOKOK A TEST?
Test specificky identifikuje ß-hemolytické streptokoky skupiny A, pokud je jejich koncentrace v extrahovaném vzorku rovna nebo vyšší než 104 CFU/ml (mezní hodnota). V některých případech mohou vzorky s koncentrací nižší než tato hodnota (až do 5 x 103 CFU/ml) poskytnout pozitivní výsledek. Test je velmi přesný. Hodnotící zprávy uvádějí analytickou specifičnost 99,00 % (CI 95 %: 97,63-100 %) a citlivost 91,89 % (CI 95 %: 78,70-97,20 %) s celkovou mírou shody 97,90 % (CI 95 %: 96,08-99,72 %).

Použití:  Postupujte podle následujících pokynů v návodu - viz. níže.

Obsah: 1 hermeticky uzavřený aluminiový sáček obsahuje: 1 kazetu STREPTOKOK A TEST (STREP A TEST), 1 sáček s vysušovacím postředkem, 1 sterilní tampón, 1 sterilní dřevěná špachtle ke stlačení jazyka, 1 prázdná plastová zkumavka s kapátkem na odběr vzorku, 1 lahvička s kapátkem s roztokem STREPTOKOK A TEST (STREP A TEST) - R1 (Modrý uzávěr), 1 lahvička s kapátkem s roztokem STREPTOKOKA TEST (STREP A TEST) - R2 (Zelený uzávěr), 1 návod k použití.
 
Nebezpečnost H 302: Zdraví škodlivý při požití. Pozor P264: Po použití si důkladně umyjte ruce. P270: Při použivání nejezte, nepijte ani nekuřte.

Varování: Test uchovávejte mimo dosah dětí.

ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01188965

STREPTOKOK A TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Certifikace - Streptokok A


SK:

Samodiagnostický test na detekciu ß-hemolytických streptokokov skupiny A vo vzorkách výteru z krku s výsledkom za 5 min.

Jednorazový samodiagnostický imunochromatografický test, ktorý detekuje prítomnosť špecifických antigénov streptokoka A vďaka protilátkam konjugovaným so zlatom obsiahnutým v testovacom prúžku.

STREPTOKOKY A - ß-hemolytické streptokoky skupiny A (známe tiež ako Streptococcus pyogenes) sú grampozitívne baktérie, ktoré spôsobujú rad ochorení a komplikácií, vrátane faryngitídy (infekcia krku), kožných infekcií, ako je impetigo a erysipel, akútne glo srdce. Faryngitída je často spôsobená vírusovými infekciami a menej často bakteriálnymi infekciami, ktoré vyžadujú liečbu antibiotikami. STREPTOKOK A TEST je špecifický imunologický test na detekciu A-streptokokov pri infekcii krku. Test pomáha rýchlo určiť, či je bolesť v krku spôsobená streptokokmi skupiny A alebo inými zárodkami, ktoré nevyžadujú liečbu antibiotikami.

KEDY JE MOŽNÉ STREPTOKOK A TEST POUŽÍVAŤ? Test možno použiť pri príznakoch, ako je bolesť pri prehĺtaní, bolesť v krku, červené a zdurené mandle, niekedy s bielym povlakom alebo hnisom, malé červené škvrny na zadnej strane poschodia (mäkkého alebo tvrdého), zdurené lymfatické uzliny, horúčka, bolesť hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie, najmä u detí.

PRINCÍP TESTU STREPTOKOK A TEST je imunochromatografický test, ktorý detekuje prítomnosť špecifických antigénov streptokoka A vďaka protilátkam konjugovaným so zlatom obsiahnutým v testovacom prúžku.

AKO FUNGUJE STREPTOKOK A TEST? V prípade infekcií krku môže ísť o ß-hemolytické streptokokmi skupiny A. Správna liečba antibiotikami vyžaduje predchádzajúcu identifikáciu baktérie. STREPTOKOK A TEST dokáže vďaka špecifickým protilátkam detekovať antigény streptokoka A.

AKO PRESNÝ JE STREPTOKOK A TEST? Test špecificky identifikuje ß-hemolytické streptokoky skupiny A, ak je ich koncentrácia v extrahovanej vzorke rovná alebo vyššia ako 104 CFU/ml (medzná hodnota). V niektorých prípadoch môžu vzorky s koncentráciou nižšou ako táto hodnota (až do 5 x 103 CFU/ml) poskytnúť pozitívny výsledok. Test je veľmi presný. Hodnotiace správy uvádzajú analytickú špecifickosť 99,00 % (CI 95 %: 97,63-100 %) a citlivosť 91,89 % (CI 95 %: 78,70-97,20 %) s celkovou mierou zhody 97,90 % ( CI 95%: 96,08-99,72%).

Použitie: Postupujte podľa nasledujúcich pokynov v návode - viď. nižšie.

Obsah: 1 hermeticky uzavreté alumíniové vrecko obsahujúce: 1 kazetu STREPTOKOK A TEST (STREP A TEST), 1 vrecko s vysušovacím postredkom, 1 sterilný tampón, 1 sterilná drevená špachtľa na stlačenie jazyka, 1 prázdna plastová skúmavka s kvapkadlom na odber s kvapkadlom s roztokom STREPTOKOK A TEST (STREP A TEST) - R1 (Modrý uzáver), 1 fľaštička s kvapkadlom s roztokom STREPTOKOKA TEST (STREP A TEST) - R2 (Zelený uzáver), 1 návod na použitie.

Nebezpečnosť H 302: Škodlivý po požití. Pozor P264: Po použití si dôkladne umyte ruky. P270: Pri používaní nejedzte, nepite ani nefajčite.

Varovanie: Test uchovávajte mimo dosahu detí.

ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

STREPTOKOK A TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Certifikace - Streptokok A


 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz