CRP TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Novinka Tip
345 Kč 285,12 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
11.12.2023
Možnosti doručení

CRP Test je samodiagnostický zdravotnický prostředek, který pomáhá určit hladinu C-reaktivního proteinu v krvi. CRP je ukazatelem infekce a zánětu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CRP Test je samodiagnostický zdravotnický prostředek. CRP Test je rychlý samotest pro semikvantitativní detekci C-reaktivního proteinu (CRP) ze vzorku lidské krve.

C-reaktivní protein (CRP) je protein akutní fáze, který je produkován hlavně játry a zvyšuje svou koncentraci v důsledku poranění, infekce a zánětu.

Ačkoli CRP není specifickým markerem konkrétního onemocnění, v současné době se používá jako obecný diagnostický marker infekcí a zánětu a také ke sledování reakcí pacientů na léčbu a v pooperačním průběhu.

U bakteriálních infekcí je hladina CRP v krvi vysoká, zatímco u virových infekcí je mírně zvýšená. Hodnota C-reaktivního proteinu proto může být užitečným nástrojem k určení příčiny zánětlivého stavu. Sledování hladiny CRP v průběhu času pomáhá posoudit účinnost léčby a proces hojení pacienta. Hladina CRP v krvi dosahuje nejvyšší hodnotu koncentrace mezi 24 až 48 hodinami po nástupu prvních příznaků infekce a poté začne hodnota CRP s ustupujícím zánětem klesat, pokud nedochází ke komplikacím. 

Test C-reaktivního proteinu poskytuje semikvantitativní stanovení hladiny CRP v krvi, které pomáhá při hledání diagnózy a sledování pacienta během léčby.

Hlavní vlastnosti:

  • samodiagnostický test na hladinu CRP v krvi
  • jednoduché a rychlé použití
  • výsledek už za 5 minut
  • balení obsahuje veškerý materiál potřebný k provedení testu

Použití:

Podle návodu, viz. příbalový leták níže,  pomocí pipety odeberte kapku krve a vložte do lahvičky s rozpouštědlem, řádně promíchejte. Nakapejte 3 kapky do jamky na testovací kazetě a po 5 minutách odečtěte výsledky podle počtu barevných pruhů. U zdravého člověka je koncentrace CRP nižší než 10 mg/l, zatímco koncentrace vyšší než 80 mg/l ukazuje na závažnou infekci nebo zánětlivý proces. Střední hodnoty mezi 10 a 80 mg/l mohou souviset s virovou infekcí nebo nástupem bakteriální infekce, proto se obraťte na svého lékaře.

KDY LZE CRP TEST POUŽÍT?
Test lze použít při příznacích infekce nebo zánětu, jako je horečka, bolest hlavy a slabost, nebo ke sledování procesu hojení po operaci a drobných poraněních. Test lze také použít ke sledování účinnosti léčby a lze jej provést kdykoli během dne.

PRINCIP TESTU
CRP TEST je rychlý imunochromatografický test na semikvantitativní detekci C-reaktivního proteinu ze vzorku lidské krve. Používá speciální monoklonální protilátky konjugované se zlatem, které jsou obsaženy v testovacím proužku.

JAK FUNGUJE CRP TEST?
Test detekuje přítomnost CRP ve vzorcích lidské plné krve díky specifickým protilátkám a částicím koloidního zlata obsaženým v testovacím proužku.

JAK PŘESNÝ JE CRP TEST?
CRP TEST prokázal vysokou shodu s referenčními analytickými metodami s 97% přesností při rozlišování mezi normálními hodnotami (< 10 mg/l) a hodnotami, které se nacházejí mimo normální hodnoty.

Balení 1 test

Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01143206

Upozornění:

Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Příbalový leták + návod k použítí : CRP TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz