CRP TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Tip
Značka: Prima Home
345 Kč –24 %
krabicka vizu crp pruhl
345 Kč –24 % 259 Kč 231,25 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

CRP Test je samodiagnostický test na semikvantitativní detekci C-reaktivního proteinu (CRP) ze vzorku plné krve s výsledkem za 5 min. CRP je ukazatelem infekce a zánětu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CRP Test je samodiagnostický test na semikvantitativní detekci C-reaktivního proteinu (CRP) ze vzorku plné krve s výsledkem za 5 min.

CRP je ukazatelem infekce a zánětu.

Jednorázový samodiagnostický imunochromatograficky test.

C-REAKTIVNÍ PROTEIN (CRP) je protein akutní fáze produkovaný zejména játry, jehož koncentrace se zvyšuje v důsledku poranění, infekce a zánětu. Ačkoli CRP není specifickým markerem konkrétního onemocnění, v současné době se používá jako obecný diagnostický marker infekcí a zánětu a také ke sledování reakcí pacientů na léčbu a v pooperačním průběhu. U bakteriálních infekcí je hladina CRP v krvi vysoká, zatímco u virových infekcí je mírně zvýšená. Hodnota C-reaktivního proteinu proto může být užitečným nástrojem k určení příčiny zánětlivého stavu. Sledování hladiny CRP v průběhu času pomáhá posoudit účinnost léčby a proces hojení pacienta. Hladina CRP v krvi dosahuje nejvyšší hodnotu koncentrace mezi 24 a 48 hodinami po objevení prvních příznaků infekce/zánětu a poté klesá, pokud nedochází ke komplikacím. Test C-reaktivního proteinu poskytuje semikvantitativní stanovení hladiny CRP v krvi, které pomáhá při hledání diagnózy a sledování pacienta během léčby.

KDY LZE CRP TEST POUŽÍT?
Test lze použít při příznacích infekce nebo zánětu, jako je horečka, bolest hlavy a slabost, nebo ke sledování procesu hojení po operaci a drobných poraněních. Test lze také použít ke sledování účinnosti léčby a lze jej provést kdykoli během dne.

PRINCIP TESTU
CRP TEST je rychlý imunochromatografický test na semikvantitativní detekci C-reaktivního proteinu ze vzorku lidské krve. Používá speciální monoklonální protilátky konjugované se zlatem, které jsou obsaženy v testovacím proužku.

JAK FUNGUJE CRP TEST?
Test detekuje přítomnost CRP ve vzorcích lidské plné krve díky specifickým protilátkám a částicím koloidního zlata obsaženým v testovacím proužku.

JAK PŘESNÝ JE CRP TEST?
CRP TEST prokázal vysokou shodu s referenčními analytickými metodami s 97% přesností při rozlišování mezi normálními hodnotami (< 10 mg/l) a hodnotami, které se nacházejí mimo normální hodnoty.

Použití:  Postupujte podle následujících pokynů v návodu - viz. níže.

Obsah: 1 hermeticky uzavřený aluminiový sáček obsahuje: 1 kazetu C-REACTIVE PROTEIN TEST, 1 sáček s vysušovacím prostředkem, 2 sterilní lancety pro vlastní odběr krve, 1 průhledný plastový sáček obsahuje pipetu pro odběr krve, 1 lahvička s kapátkem a ředícím roztokem, 1 alkoholová čistící gáza, 1 návod k použití.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01143206

CRP TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

CERTIFIKACE - CRP


SK:

CRP Test je samodiagnostický test na semikvantitatívnu detekciu C-reaktívneho proteínu (CRP) zo vzorky plnej krvi s výsledkom za 5 min. CRP je ukazovateľom infekcie a zápalu. Jednorazový samodiagnostický imunochromatografický test.

C-reaktívny proteín (CRP) je proteín akútnej fázy produkovaný najmä pečeňou, ktorého koncentrácia sa zvyšuje v dôsledku poranenia, infekcie a zápalu. Hoci CRP nie je špecifickým markerom konkrétneho ochorenia, v súčasnosti sa používa ako všeobecný diagnostický ukazovateľ infekcií a zápalov, ako aj na monitorovanie reakcií pacientov popri liečbe a v pooperačnom priebehu. Pri bakteriálnych infekciách je hladina CRP v krvi vysoká, zatiaľ čo pri vírusových infekciách je mierne zvýšená. Preto môže byť hodnota C-reaktívneho proteínu užitočným nástrojom na určenie príčiny zápalového stavu. Sledovanie hladín CRP v priebehu času pomáha posúdiť účinnosť liečby a proces hojenia pacienta. Hladina CRP v krvi dosahuje najvyššiu hodnotu koncentrácie medzi 24 a 48 hodinami po objavení sa prvých príznakov infekcie/zápalu a následne sa znižuje, ak nedochádza ku komplikáciám.
Test C reaktívneho proteínu poskytuje semikvantitatívne stanovenie hladiny CRP v krvi, ktoré pomáha pri hľadaní diagnózy a monitorovanie pacienta počas liečby.

PRINCÍP TESTU
CRP TEST je rýchly imunochromatografický test na semikvantitatívnu detekciu C-reaktívneho proteínu vo vzorkách ľudskej krvi. Využíva špeciálne monoklonálne protilátky konjugované so zlatom, ktoré sú obsiahnuté v testovacom prúžku.
 

KEDY JE MOŽNÉ CRP TEST POUŽÍVAŤ? Test možno použiť pri príznakoch infekcie alebo zápalu, ako je horúčka, bolesť hlavy a slabosť, alebo na sledovanie procesu hojenia po operácii a drobných poraneniach. Test možno tiež použiť na sledovanie účinnosti liečby a je možné ho vykonať kedykoľvek počas dňa.

AKO FUNGUJE CRP TEST? Test detekuje prítomnosť CRP vo vzorkách ľudskej plnej krvi vďaka špecifickým protilátkam a časticiam koloidného zlata obsiahnutým v testovacom prúžku.

AKO PRESNÝ JE CRP TEST? CRP TEST preukázal vysokú zhodu s referenčnými analytickými metódami s 97% presnosťou pri rozlišovaní medzi normálnymi hodnotami (< 10 mg/l) a hodnotami, ktoré sa nachádzajú mimo normálnych hodnôt.

Použitie: Postupujte podľa nasledujúcich pokynov v návode - viď. nižšie.

Obsah: 1 hermeticky uzavreté alumíniové vrecko obsahujúce: 1 kazetu C-REACTIVE PROTEIN TEST, 1 vrecko s vysušovacím prostriedkom, 2 sterilné lancety pre vlastný odber krvi, 1 priehľadné plastové vrecko obsahuje pipetu na odber krvi, 1 fľaštička s kvapkadlom a riediacim roztokom, alkoholová čistiaca gáza, 1 návod na použitie.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Len na vonkajšie použitie. Neprehĺtajte. Na jednorazové použitie.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNÍCKY PROSTRIEDOK IN VITRO na individuálne použitie. ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

CRP TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

 

 


 
 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz