INFEKCE MOČOVÝCH CEST TEST pro samotestování PRIMA HOME 3ks

Značka: Prima Home
314 Kč –24 %
krabicka vizu mocak pruhl
314 Kč –24 % 236 Kč 210,71 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

Samodiagnostický test na detekci leukocytů, krve, dusitanů a bílkovin v moči s výsledkem za 5 min.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samodiagnostický test na detekci leukocytů, krve, dusitanů a bílkovin v moči s výsledkem za 5 min.

Balení obsahuje vše potřebné k provedení 3 testů.

Infekce močových cest je nejčastější onemocnění močových cest, které zahrnují močovou trubici, močový měchýř, močovod a ledviny. S infekci močových cest se mohou setkat muži, ženy i děti. Infekcemi močových cest trpí zejména ženy, protože krátká močová trubice usnadňuje průnik choroboplodných zárodků. Postižení jsou však i starší muži, pokud mají zvětšenou prostatu,která brání průtoku moči. U zdravých lidí je moč sterilní (tj. neobsahuje žádné mikroorganismy).Jedním z nejlepších způsobů, jak udržet močové cesty sterilní, je v pravidelných intervalech úplné vyprazdňování močového měchýře. Obecně platí, že infekce začíná v močové trubici a poté se může rozšířit do horních močových cest a až do ledvin. Příznaky infekce se mohou lišit: pocity pálení, silné a časté nucení k močení, v těžších případech bolesti v podbříšku, horečka a zimnice. Kromě toho může být moč zakalená nebo silně zapáchat.

INFEKCE MOČOVÝCH CEST TEST obsahuje pevné plastové proužky, na kterých jsou samostatná reagenční políčka. Test je určen pro kvalitativní a semikvantitativní detekci následujících analytů v moči: leukocytů, krve, dusitanů a bílkovin porovnáním barevných reagenčních políček na barevném diagramu pro stanovení výsledků.

PRINCIP TESTU

Leukocyty:  Tento test odhalí přítomnost granulocytárních esteráz. Esterázy štěpí derivatizovaný pyrozol ester aminokyseliny a uvolňují derivatizovaný hydroxypyrazol.  Tento pyrazol pak reaguje s diazoniovou solí za vzniku béžově růžové až fialové barvy.

Krev: Tento test je založen na peroxidázové aktivitě hemoglobinu, který katalyzuje reakci diisopropylbenzen dihydroperoxidu a 3,3´, 5,5´-tetrametylbenzidinu. Výsledná barva se pohybuje od oranžové přes zelenou až po tmavě modrou.

Dusitany: Tento test závisí na přeměně dusičnanů na dusitany působením gramnegativních bakterií v moči. V kyselém prostředí reaguje dusitan v moči s kyselinou p-arsanilovou za vzniku diazoniové sloučeniny. Diazosloučenina se následně váže na 1 N- (1-naftyl)-ethylenediamin a vytváří růžové zbarvení.

Bílkoviny: Tato reakce je založena na jevu známém jako "proteinová chyba" indikátoru pH, kdy vysoce pufrovaný indikátor změní barvu v přítomnosti bílkovin (aniontů), protože indikátor uvolňuje vodíkové ionty do bílkovin. Barvy se pohybují od žluté po žlutozelenou u negativních výsledků a od zelené po zelenomodrou u pozitivních výsledů.

Použití:  Postupujte podle následujících pokynů v návodu - viz. níže.
 
Obsah: 3 uzavřené aluminiové sáčky obsahují: 1 testovací proužek INFEKCE MOČOVÝCH CEST TEST (URINARY TRACT INFECTIONS TEST), 1 sáček s vysušovacím prostředkem, 1 barevná tabulka, 1 návod k použití
 

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

INFEKCE MOČOVÝCH CEST TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě 

 Certifikace - močové cesty


SK:

Samodiagnostický test na detekciu leukocytov, krvi, dusitanov a bielkovín v moči s výsledkom za 5 min.

Balenie obsahuje všetko potrebné na vykonanie 3 testov.

Infekcia močových ciest je najčastejším ochorením močových ciest, ktoré zahŕňajú močovú trubicu, močový mechúr, močovod a obličky. S infekciou močových ciest sa môžu stretnúť muži, ženy aj deti. Infekciami močových ciest trpia najmä ženy, pretože krátka močová trubica uľahčuje prienik choroboplodných zárodkov. Postihnutí sú však aj starší muži, pokiaľ majú zväčšenú prostatu, ktorá bráni prietoku moču. U zdravých ľudí je moč sterilný (tj neobsahuje žiadne mikroorganizmy). Jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať močové cesty sterilné, je v pravidelných intervaloch úplné vyprázdňovanie močového mechúra. Vo všeobecnosti platí, že infekcia začína v močovej trubici a potom sa môže rozšíriť do horných močových ciest až do obličiek. Príznaky infekcie sa môžu líšiť: pocity pálenia, silné a časté nútkanie na močenie, v ťažších prípadoch bolest v podbrušku, horúčka a zimnica. Okrem toho môže byť moč zakalený alebo silne zapáchať.

INFEKCIA MOČOVÝCH CIEST TEST obsahuje pevné plastové prúžky so samostatnými reagenčnými políčkami. Test je určený na kvalitatívnu a semikvantitatívnu detekciu nasledujúcich analytov v moči: leukocytov, krvi, dusitanov a bielkovín porovnaním farebných reagenčných políčok na farebnom diagrame na stanovenie výsledkov.

PRINCÍP TESTU:

Leukocyty: Tento test odhalí prítomnosť granulocytárnych esteráz. Esterázy štiepia derivatizovaný pyrozol ester aminokyseliny a uvoľňujú derivatizovaný hydroxypyrazol. Tento pyrazol potom reaguje s diazóniovou soľou za vzniku béžovo ružovej až fialovej farby.

Krv: Tento test je založený na peroxidázovej aktivite hemoglobínu, ktorý katalyzuje reakciu diizopropylbenzén dihydroperoxidu a 3,3´, 5,5´-tetrametylbenzidínu. Výsledná farba sa pohybuje od oranžovej cez zelenú až po tmavomodrú.

Dusitany: Tento test závisí na premeny dusičnanov na dusitany pôsobením gramnegatívnych baktérií v moči. V kyslom prostredí reaguje dusitan v moči s kyselinou p-arsanilovou za vzniku diazóniovej zlúčeniny. Diazoslúčenina sa následne viaže na 1 N-(1-naftyl)-etylénediamín a vytvára ružové sfarbenie.

Bielkoviny: Táto reakcia je založená na jave známom ako "proteínová chyba" indikátora pH, pri ktorej vysoko pufrovaný indikátor mení farbu v prítomnosti bielkovín (aniónov), pretože indikátor uvoľňuje vodíkové ióny do bielkovín. Farby sa pohybujú od žltej po žltozelenú pri negatívnych výsledkoch a od zelenej po zelenomodrú pri pozitívnych výsledkoch.

Použitie:  Postupujte podľa nasledujúcich pokynov v návode - viď. nižšie.

Obsah: 3 uzavreté alumíniové vrecká obsahujú: 1 testovací prúžok INFEKCIA MOČOVÝCH CEST TEST (URINARY TRACT INFECTIONS TEST), 1 vrecko s vysušovacím prostriedkom, 1 farebná tabuľka, 1 návod na použitie

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Len na vonkajšie použitie. Neprehĺtajte. Na jednorazové použitie.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNÍCKY PROSTRIEDOK IN VITRO na individuálne použitie. ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

INFEKCE MOČOVÝCH CEST TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě 

Certifikace - močové cesty

 

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz