HIV TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Značka: Prima Home
665 Kč –13 %
krabicka vizu hiv pruhl
665 Kč –13 % 573 Kč 511,61 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

HIV test je rychlý samodiagnostický test pro kvalitativní detekci protilátek proti viru lidské imunodeficience 1 a 2 (HIV1/HIV2) v plné krvi s výsledkem za 10 min.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HIV test je rychlý samodiagnostický test pro kvalitativní detekci protilátek proti viru lidské imunodeficience 1 a 2 (HIV1/HIV2) v plné krvi s výsledkem za 10 min.

CO JE HIV?
Virus lidské imunodeficience (HIV) je patogen, který napadá a potlačuje imunitní systém tím, že postihuje především bílé krvinky. Možné způsoby přenosu nákazy virem HIV jsou:
- sexuální: pohlavní styk, který není chráněn účinnou metodou prevence (např. kondomem);
- krevní: výměna injekční stříkačky, transfuze infikované krve;
- vertikální: z matky na dítě během těhotenství, při porodu a vzácněji kojením;
Bez užívání specifických léků virus HIV oslabuje imunitní systém a vede k syndromu získané imunodeficience (AIDS).

CO JE AIDS?
AIDS označuje pokročilé klinické stadium infekce HIV. Jedná se o syndrom, který se může u lidí s HIV objevit i několik let po infekci, kdy se účinnost imunitního systému dramaticky sníží a tělo ztrácí schopnost bojovat i s nejběžnějšími infekcemi. AIDS lze předcházet užíváním antiretrovirové léčby v časném stádiu.

KDY LZE TEST POUŽÍT?
Test HIV 1/2 TEST lze provést kdykoli během dne. Test může provést každý, kdo byl nebo má podezření, že byl vystaven viru, lidé s příznaky HIV nebo kdokoli, kdo chce být informován o možné infekci. Protilátky se mohou vytvořit od 23 až 90 dní (tzv. časové okno) od expozice, než se zjistí infekce HIV. Test HIV 1/2 TEST není určen k použití v nouzových situacích.

PRINCIP TESTU A ZAMÝŠLENÉ POUŽITÍ
HIV 1/2 TEST je samodiagnostický test, který dokáže specificky detekovat přítomnost protilátek anti-HIV 1 a/nebo 2 ve vzorku krve. Pokud odebraná kapka krve obsahuje protilátky anti-HIV, test je detekuje a ve vyhodnocovacím okénku u značky (T) se zobrazí červená linie. V opačném případě, pokud vzorek tyto protilátky neobsahuje, se ve vyhodnocovacím okénku u značky (T) nezobrazí žádná barevná linie. Absence barevné linie ve vyhodnocovacím okénku u značky (T) je možná také v případě, kdy je hladina cirkulujících protilátek pod detekčním limitem, což vede k falešně negativním výsledkům, zejména v případě HIV-1 skupiny O (celosvětová prevalence HIV-1 skupiny O: 1 %). Ve vyhodnocovacím okénku u značky (C) se vždy zobrazí červeně zbarvená linie, která potvrzuje, že test byl proveden správně.

Doporučujeme, abyste po provedení tohoto testu nečinili žádná rozhodnutí týkající se vašeho zdraví bez předchozí konzultace s lékařem.

JAK PŘESNÝ JE HIV 1/2 TEST?
Test je velmi přesný. Hodnotící zprávy uvádějí citlivost 99,3 % (95% CI: 98,2-99,7 %), specifičnost 99,7 % (95% CI: 99,2-99,9 %) a celkovou přesnost 99,6 % (95% CI: 99,2-99,8 %) ve srovnání se standardním laboratorním testem.

Obsah: 1 hermeticky uzavřený aluminiový sáček obsahující: 1 testovací kazetu HIV 1/2 SELF-TEST a 1 sáček s vysoušedlem, 1 lahvička s kapátkem obsahující HIV 1/2 SELF-TEST roztok, 2 sterilní lancety, 1 plastový sáček s pipetou, 1 antiseptická gáza, 1 návod k použití. Všechny výše uvedené součásti jsou zabaleny v ochranném platovém sáčku.

Použití:  Přesný postup testu naleznete v návodu k použití uvnitř sady nebo viz. níže.

1. Přitlačte lancetu na prst,
2. Odeberte vzorek krve pomocí dodané pipety,
3. Naplňte lahvičku krví a protřepejte ji,
4. Nakapejte 3 kapky získaného roztoku na testovací kazetu,
5. Přesně po 10 minutách vyhodnoťte výsledky.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01165835

 HIV 1_2 SELF-TEST návod CZ_SK

CE Certifikát

Prohlášení o shodě


SK:

HIV test je rýchly samodiagnostický test pre kvalitatívnu detekciu protilátok proti vírusu ľudskej imunodeficiencie 1 a 2 (HIV1/HIV2) v plnej krvi s výsledkom za 10 min.

ČO JE HIV?
Vírus ľudskej imunodeficiencie (HIV) je patogén, ktorý napáda a potláča imunitný systém tým, že postihuje predovšetkým biele krvinky. Možné spôsoby prenosu nákazy vírusom HIV sú:
- sexuálny: pohlavný styk, ktorý nie je chránený účinnou metódou prevencie (napr. kondómom);
- krvný: výmena injekčnej striekačky, transfúzie infikovanej krvi;
- vertikálny: z matky na dieťa počas tehotenstva, pri pôrode a zriedkavejšia dojčením. Bez užívania špecifických liekov vírus HIV oslabuje imunitný systém, čo vedie k syndrómu získanej imunodeficiencie (AIDS).
 
ČO JE AIDS?
AIDS označuje pokročilé klinické štádium infekcie HIV. Ide o syndróm, ktorý sa môže u ľudí s HIV objaviť aj niekoľko rokov po infekcii, keď sa účinnosť imunitného systému dramaticky zníži a telo stráca schopnosť bojovať aj s najbežnejšími infekciami. AIDS je možné predchádzať užívaním antiretrovírusovej liečby v ranom štádiu.
 
KEDY JE MOŽNÉ TEST POUŽÍVAŤ?
Test HIV 1/2 TEST je možné vykonať kedykoľvek počas dňa. Test môže vykonať každý, kto bol alebo má podozrenie, že bol vystavený vírusu, ľudia s príznakmi HIV alebo ktokoľvek, kto chce byť informovaný o možnej infekcii. Protilátky sa môžu vytvoriť od 23 až 90 dní (tzv. časové okno) od expozície, než sa zistí infekcia HIV. Test HIV 1/2 TEST nie je určený na použitie v núdzových situáciách.
 
PRINCÍP TESTU A ZAMÝŠĽANÉ POUŽITIE
HIV 1/2 TEST je samodiagnostický test, ktorý dokáže špecificky detekovať prítomnosť protilátok anti-HIV 1 a/alebo 2 vo vzorke krvi. Pokiaľ odobratá kvapka krvi obsahuje protilátky anti-HIV, test ich detekuje a vo vyhodnocovacom okienku pri značke (T) sa zobrazí červená línia. V opačnom prípade, pokiaľ vzorka tieto protilátky neobsahuje, sa vo vyhodnocovacom okienku pri značke (T) nezobrazí žiadna farebná línia. Absencia farebnej línie vo vyhodnocovacom okienku pri značke (T) je možná aj v prípade, keď je hladina cirkulujúcich protilátok pod detekčným limitom, čo vedie k falošne negatívnym výsledkom, najmä v prípade HIV-1 skupiny O (celosvetová prevalencia HIV-1 skupiny O: 1 %). Vo vyhodnocovacom okienku pri značke (C) sa vždy zobrazí červeno sfarbená línia, ktorá potvrdzuje, že test bol vykonaný správne.
 

Odporúčame, aby ste po vykonaní tohto testu nerobili žiadne rozhodnutia týkajúce sa vášho zdravia bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom.

AKO PRESNÝ JE HIV 1/2 TEST?
Test je veľmi presný. Hodnotiace správy uvádzajú citlivosť 99,3 % (95 % CI: 98,2-99,7 %), špecifickosť 99,7 % (95 % CI: 99,2-99,9 %) a celkovú presnosť 99,6 % ( 95% CI: 99,2-99,8 %) v porovnaní so štandardným laboratórnym testom.
 

Obsah: 1 hermeticky uzavreté alumíniové vrecko obsahujúce: 1 testovaciu kazetu HIV 1/2 SELF-TEST a 1 vrecko s sušidlom, 1 fľaštička s kvapkadlom obsahujúci HIV 1/2 SELF-TEST roztok, 2 sterilné lancety, 1 plastové vrecko s pipetou, 1 antiseptická gáza, 1 návod na použitie. Všetky vyššie uvedené súčasti sú zabalené v ochrannom platovom sáčku.

Použitie:  Presný postup testu nájdete v návode na použitie vo vnútri sady alebo viď. nižšie.
 
1. Pritlačte lancetu na prst,
2. Odoberte vzorku krvi pomocou dodanej pipety,
3. Naplňte fľaštičku krvou a pretrepte ju,
4. Nakvapkajte 3 kvapky získaného roztoku na testovaciu kazetu,
5. Presne po 10 minútach vyhodnoťte výsledky.
 

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Len na vonkajšie použitie. Neprehĺtajte. Na jednorazové použitie.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNÍCKY PROSTRIEDOK IN VITRO na individuálne použitie. ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz