FOB TEST pro samotestování krvácení ve stolici PRIMA HOME 1ks

Značka: Prima Home
304 Kč –24 %
krabicka vizu streva pruhl
304 Kč –24 % 229 Kč 204,46 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

FOB Test je samodiagnostický test okultního krvácení v lidské stolici s výsledkem za 5 min.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FOB Test je samodiagnostický test okultního krvácení v lidské stolici s výsledkem za 5 min.

Jednorázový samodiagnostický imunochromatograficky test.

Okultní krvácení do stolice je krvácení, které není pouhým okem ve stolici snadno viditelné. Příčinou mohou být různé poruchy trávicího traktu, jako jsou vředy, polypy, kolitida, divertikulitida, ragády, hemoroidy nebo nádory. Příznaky těchto změn zůstávají v počátečních stadiích onemocnění často nepovšimnuty, a proto je hledání přítomnosti krve ve stolici důležitým screeningovým testem, který může odhalit onemocnění trávicího traktu v raném stadiu.

KDY LZE FOB TEST POUŽÍT?
Test lze provést kdykoli, proto můžete počkat, až budete mít přirozenou potřebu vyprázdnit se; není třeba dodržovat speciální dietu. Test se nedoporučuje provádět během menstruace, protože tehdy nejsou výsledky spolehlivé.

PRINCIP TESTU
FOB TEST na okultní krvácení ve stolici je imunochromatografický test, který využívá vysoce specifické monoklonální protilátky na detekci i nejmenšího množství krve ve vzorcích stolice. Díky těmto vlastnostem nevyžaduje FOB TEST dodržování žádných dietních omezení před provedením testu.

JAK FUNGUJE FOB TEST?
FOB TEST byl vyvinut pro detekci přítomnosti lidského hemoglobinu ve vzorku stolice pomocí kombinace specifických protilátek. Test dokáže detekovat lidský hemoglobin až do koncentrace 40 ng/ml, v některých případech je také možné, že vzorky s koncentrací hemoglobinu 40 ng/ml až 36 ng/ml ještě povedou k pozitivnímu výsledku.

JAK PŘESNÝ JE FOB TEST?
Test je velmi přesný. Hodnotící zprávy ukazují shodu více než 92,6 % (CI 95 %: 88,4-96,8) s referenčními metodami. Navzdory spolehlivosti testu se mohou vyskytnout falešně pozitivní nebo falešně negativní výsledky.

Použití:  Postupujte podle následujících pokynů v návodu - viz. níže. 

Obsah: 1 hermeticky uzavřený aluminiový sáček obsahuje: 1 kazetu BOWEL FOB TEST, 1 sáček s vysušovacím prostředkem, 1 lahvička s kapátkem s červeným šroubovacím uzávěrem s odběrovou tyčinkou a ředicím roztokem, 1 záchytný papír pro odběr vzorku stolice, 1 návod k použití.

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01188957

FOB TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Certifikace- FOB


SK:

FOB Test je samodiagnostický test okultného krvácania v ľudskej stolici s výsledkom za 5 min.

Jednorazový samodiagnostický imunochromatografický test.

Okultné krvácanie do stolice je krvácanie, ktoré nie je voľným okom v stolici ľahko viditeľné. Príčinou môžu byť rôzne poruchy tráviaceho traktu, ako sú vredy, polypy, kolitída, divertikulitída, ragády, hemoroidy alebo nádory. Príznaky týchto zmien zostávajú v počiatočných štádiách ochorenia často nepovšimnuté, a preto je hľadanie prítomnosti krvi v stolici dôležitým skríningovým testom, ktorý môže odhaliť ochorenie tráviaceho traktu v ranom štádiu.

KEDY JE MOŽNÉ FOB TEST POUŽÍVAŤ? Test je možné vykonať kedykoľvek, preto môžete počkať, až budete mať prirodzenú potrebu vyprázdniť sa; nie je potrebné dodržiavať špeciálnu diétu. Test sa neodporúča vykonávať počas menštruácie, pretože vtedy nie sú výsledky spoľahlivé.

PRINCÍP TESTU FOB TEST na okultné krvácanie v stolici je imunochromatografický test, ktorý využíva vysoko špecifické monoklonálne protilátky na detekciu aj najmenšieho množstva krvi vo vzorkách stolice. Vďaka týmto vlastnostiam nevyžaduje FOB TEST dodržiavanie žiadnych diétnych obmedzení pred vykonaním testu.

AKO FUNGUJE FOB TEST? FOB TEST bol vyvinutý na detekciu prítomnosti ľudského hemoglobínu vo vzorke stolice pomocou kombinácie špecifických protilátok. Test dokáže detekovať ľudský hemoglobín až do koncentrácie 40 ng/ml, v niektorých prípadoch je tiež možné, že vzorky s koncentráciou hemoglobínu 40 ng/ml až 36 ng/ml ešte povedú k pozitívnemu výsledku.

AKO PRESNÝ JE FOB TEST? Test je veľmi presný. Hodnotiace správy ukazujú zhodu viac ako 92,6 % (CI 95 %: 88,4-96,8) s referenčnými metódami. Napriek spoľahlivosti testu sa môžu vyskytnúť falošne pozitívne alebo falošne negatívne výsledky.

Použitie:  Postupujte podľa nasledujúcich pokynov v návode - viď. nižšie

Obsah: 1 hermeticky uzavreté alumíniové vrecko obsahujúce: 1 kazetu BOWEL FOB TEST, 1 vrecko s vysušovacím prostriedkom, 1 fľaštička s kvapkadlom s červeným skrutkovacím uzáverom so zbernou tyčinkou a riediacim roztokom, 1 záchytný papier na odber vzorky stolice, 1 návod na použitie.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Len na vonkajšie použitie. Neprehĺtajte. Na jednorazové použitie.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNÍCKY PROSTRIEDOK IN VITRO na individuálne použitie. ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

FOB TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz