CELIAKIE TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Značka: Prima Home
335 Kč –24 %
krabicka vizu lepek pruhl
335 Kč –24 % 252 Kč 225 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Možnosti doručení

Samodiagnostický zdravotnický prostředek, rychlý protilátkový test na ověření citlivosti na lepek (celiakie). Test je určen pro sebetestování. Provádí se z kapky krve.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Test na celiakii ke kontrole přítomnosti protilátek IgA a IgG proti deamidovanému gliadinu (anti-DGP), v krvi. Test je vhodný pro sebetestování a slouží ke screeningu celiakie s výsledkem za 10 min.

Jednorázový samodiagnostický imunochromatograficky test.

Celiakie je autoimunitní onemocnění, které způsobuje chronický zánět tenkého střeva. Mezi příznaky onemocnění patří průjem, hubnutí, nadýmání břicha, podvýživa a kožní reakce. Tento zánět způsobuje gliadin, bílkovinná složka lepku, obsažená v pšenici, ječmeni, žitu, špaldě a mnoha dalších obilovinách. Nedávné studie ukázaly, že subjekty postižené celiakií produkují specifické protilátky (třídy IgA a IgG) proti deamidovaným gliadinovým peptidům (anti-DGP). Tyto protilátky mají vysokou specificitu a citlivost na celiakii, což umožňuje velmi přesnou diagnózu. Včasná diagnóza může snížit progresi střevního poškození a předejít vážnějším komplikacím.

KDY LZE CELIAKIE TEST POUŽÍT?
Test na celiakii se doporučuje provést, pokud jsou přítomny příznaky, jako je průjem, bolest břicha a otok, ztráta hmotnosti, únava a/nebo kožní reakce. Test lze provést kdykoli během dne na plny´ nebo prázdny´ žaludek.

PRINCIP TESTU
Test na celiakii je rychlý imunochromatografický test k odhalení přítomnosti protilátek proti DGP třídy IgA a IgG v plné krvi. Test je určen ke screeningu celiakie.

JAK FUNGUJE CELIAKIE?
Gliadin je proteinová složka lepku odpovědná za imunitní reakci, která způsobuje střevní záněty u pacientů trpících celiakií. Nedávné studie diagnostiky celiakie ukázaly, že zejména deamidované gliadinové peptidy mohou vyvolat silné imunitní reakce. Protilátky namířené proti těmto peptidům umožňují velmi přesně diagnostikovat celiakii. Test na celiakii odhalí přítomnost IgA a IgG protilátek proti deamidovany´m gliadinovy´m peptidům (anti-DGP). Pozitivní vy´sledek znamená, že koncentrace těchto protilátek je přibližně 20 U/ml (jednotek/ml).

JAK PŘESNÝ JE TEST NA CELIAKII?
Test je velmi přesný. Hodnotící zprávy ukazují míru shody s referenčními metodami nad 90% (CI 95%: 82-98%)

Použití:  Postupujte podle následujících pokynů v návodu - viz. níže.

Obsah: 1 hermeticky uzavřený aluminiový sáček obsahuje: 1 kazetu CELIAKIE TEST (CELIAC TEST), 1 sáček s vysušovacím prostředkem, 2 sterilní lancety pro vlastní odběr krve, 1 průhledný plastový sáček obsahuje pipetu pro odběr krve, 1 lahvička s kapátkem a ředícím roztokem, 1 alkoholová čistící gáza, 1 návod k použití.
 
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.
 
DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.
 
Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01188949
 

CE Prohlášení o shodě

Certifikace - Celiakie

 


SK:

Test na celiakiu na kontrolu prítomnosti protilátok IgA a IgG proti deamidovanému gliadínu (anti-DGP), v krvi. Test je vhodný na sebatestovanie a slúži na skríning celiakie.

Celiakia je autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje chronický zápal tenkého čreva. Medzi príznaky ochorenia patrí hnačka, chudnutie, nadúvanie brucha, podvýživa a kožné reakcie. Tento zápal spôsobuje gliadín, bielkovinová zložka lepku, obsiahnutá v pšenici, jačmeni, raži, špalde a mnohých ďalších obilninách. Nedávne štúdie ukázali, že celiakiou produkujú špecifické protilátky (triedy IgA a IgG) proti deamidovaným gliadínovým peptidom (anti-DGP). Tieto protilátky majú vysokú špecificitu a citlivosť na celiakiu, čo umožňuje veľmi presnú diagnózu. Včasná diagnóza môže znížiť progresiu črevného poškodenia a predísť vážnejším komplikáciá

KEDY JE MOŽNÉ CELIAKIE TEST POUŽÍVAŤ? Test na celiakiu sa odporúča vykonať, ak sú prítomné príznaky, ako je hnačka, bolesť brucha a opuch, strata hmotnosti, únava a/alebo kožné reakcie. Test je možné vykonať kedykoľvek počas dňa na plný alebo prázdny žalúdok.

PRINCÍP TESTU Test na celiakii je rýchly imunochromatografický test na odhalenie prítomnosti protilátok proti DGP triedy IgA a IgG v plnej krvi. Test je určený na skríning celiakie.

AKO FUNGUJE CELIAKIA? Gliadin je proteínová zložka lepku zodpovedná za imunitnú reakciu, ktorá spôsobuje črevné zápaly u pacientov trpiacich celiakiou. Nedávne štúdie diagnostiky celiakie ukázali, že najmä deamidované gliadínové peptidy môžu vyvolať silné imunitné reakcie. Protilátky namierené proti týmto peptidom umožňujú veľmi presne diagnostikovať celiakiu. Test na celiakii odhalí prítomnosť IgA a IgG protilátok proti deamidovaným gliadínovým peptidom (anti-DGP). Pozitívny výsledok znamená, že koncentrácia týchto protilátok je približne 20 U/ml (jednotiek/ml).

AKO PRESNÝ JE TEST NA CELIAKIU?
Test je veľmi presný. Hodnotiace správy ukazujú mieru zhody s referenčnými metódami nad 90% (CI 95%: 82-98%).
 
Použitie: Postupujte podľa nasledujúcich pokynov v návode - viď. nižšie.
 
Obsah: 1 hermeticky uzavreté alumíniové vrecko obsahuje: 1 kazetu CELIAKIE TEST (CELIAC TEST), 1 vrecko s vysušovacím prostriedkom, 2 sterilné lancety pre vlastný odber krvi, 1 priehľadné plastové vrecko obsahuje pipetu na odber krvi, 1 fľaštička s kvapkadlom a riedi 1 alkoholová čistiaca gáza, 1 návod na použitie.
 

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Len na vonkajšie použitie. Neprehĺtajte. Na jednorazové použitie.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNÍCKY PROSTRIEDOK IN VITRO na individuálne použitie. ČÍTAJTE STAROSTLIVO NÁVOD NA POUŽITIE A INFORMÁCIE O BEZPEČNOM POUŽÍVANÍ.

CELIAKIE TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz