CELIAKIE TEST pro samotestování PRIMA HOME 1ks

Novinka
335 Kč 276,86 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
11.12.2023
Možnosti doručení

Samodiagnostický zdravotnický prostředek, rychlý protilátkový test na ověření citlivosti na lepek (celiakie). Test je určen pro sebetestování. Provádí se z kapky krve.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celiakie je autoimunitní onemocnění, které způsobuje chronický zánět tenkého střeva. Mezi příznaky onemocnění patří průjem, hubnutí, nadýmání břicha, podvýživa a kožní reakce. Tento zánět způsobuje gliadin, bílkovinná složka lepku, obsažená v pšenici, ječmeni, žitu, špaldě a mnoha dalších obilovinách. Nedávné studie ukázaly, že celiakií produkují specifické protilátky (třídy IgA a IgG) proti deamidovaným gliadinovým peptidům (anti-DGP). Tyto protilátky mají vysokou specificitu a citlivost  na celiakii, což umožňuje velmi přesnou diagnózu. Včasná diagnóza může snížit progresi střevního poškození a předejít vážnějším komplikacím.

Hlavní vlastnosti:

  • samodiagnostický test na ověření citlivosti na lepek (celiakie)
  • jednoduché a rychlé použití
  • výsledek už za 5 minut
  • balení obsahuje veškerý materiál potřebný k provedení testu

Použití: Podle návodu, viz. příbalový leták,  pomocí pipety odeberte kapku krve a vložte do lahvičky s rozpouštědlem, řádně promíchejte. Nakapejte 3 kapky do jamky na testovací kazetě a po 5 minutách odečtěte výsledky podle počtu barevných pruhů. 

KDY LZE CELIAKIE TEST POUŽÍT?
Test na celiakii se doporučuje provést, pokud jsou přítomny příznaky, jako je průjem, bolest břicha a otok, ztráta hmotnosti, únava a/nebo kožní reakce. Test lze provést kdykoli během dne na plný nebo prázdný žaludek.

PRINCIP TESTU
Test na celiakii je rychlý imunochromatografický test k odhalení přítomnosti protilátek proti DGP třídy IgA a IgG v plné krvi. Test je určen ke screeningu celiakie.

JAK FUNGUJE CELIAKIE?
Gliadin je proteinová složka lepku odpovědná za imunitní reakci, která způsobuje střevní záněty u pacientů trpících celiakií. Nedávné studie diagnostiky celiakie ukázaly, že zejména deamidované gliadinové peptidy mohou vyvolat silné imunitní reakce. Protilátky namířené proti těmto peptidům umožňují velmi přesně diagnostikovat celiakii. Test na celiakii odhalí přítomnost IgA a IgG protilátek proti deamidovaným gliadinovým peptidům (anti-DGP). Pozitivní výsledek znamená, že koncentrace těchto protilátek je přibližně 20 U/ml (jednotek/ml).

JAK PŘESNÝ JE TEST NA CELIAKII?
Test je velmi přesný. Hodnotící zprávy ukazují míru shody s referenčními metodami nad 90% (CI 95%: 82-98%)

Balení 1 test/krabička

Test zaregistrován SÚKL/IVDst 01188949

Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pouze pro vnější použití. Nepolykejte. K jednorázovému použití.

DIAGNOSTICKÝ ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK IN VITRO k individuálnímu použití. ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Příbalový leták + návod k použítí : CELIAKIE TEST návod CZ_SK

CE Prohlášení o shodě

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz