Blog

Trápí Vás nespavost? Pomůže melatonin 

Občas se to při usínání stane každému. Převalujeme se na posteli, počítáme ovečky, spánek nepřichází. A ráno se neúprosně blíží. Možná za to může těžší večeře, možná stres v práci. Jakmile dočasnou příčinu odstraníme, tělo svůj biorytmus opět srovná a „jedeme dál“.

Co když ale příčinu neznáme, natož abychom ji mohli sami odstranit? Postel už není zdrojem úlevy, ale naopak stresu z toho, že „zase neusnu“. Začarovaný kruh nespavosti se uzavírá a nabouraný biorytmus kolabuje ještě rychleji.

Vydatný spánek ten nezajistí bylinné náhražky, ale pouze melatonin....

 


Aloe a jeho zpracování

Šťáva z aloe je vyráběna z pečlivě vybíraných, nejčerstvějších, zcela dozrálých listů aloe. Metoda, jež je používána při jejím získávání zaručuje úplné zachování všech nejlepších vlastností čerstvě vylisované šťávy. Lisování životodárné šťávy pouze ze samotné vzácné dužiny a použití patentované metody dalšího zpracování garantuje uchování nejvyšších parametrů produktu - uchování všech unikátních bioaktivních vlastností čerstvé šťávy.

Aloe šťáva je vyráběná metodou TTS, patentovaná metoda. Jde o metodu Qmatrix společnosti Aloecorp.....

 


Melatonin - Bezpečný a účinný?

Počínaje řádově 35 rokem života hladina hormonu melatonin začíná v organizmu klesat. Proto vyvstává v organizmu deficit melatoninu a výsledkem je tak nespavost. Celá řada studii hodnotících melatonin jako optimální denní dávku udává 5 mg.

A teď vysvětlím, hodnocení je prováděno na zdravých nezřídka mladých jedincích. Přiznejme si, kolik z nás má to štěstí být mladým a zdravým.

Teď se závěru studii, všechny studie se shodují na tom, že melatonin není návykový, nebyla stanovena dávka, kterou by se šlo předávkovat (np. byly podávány dávky 300 až 5000 mg – tady dodám pro úplnost byly sledovány úplně jiné terapeutické cíle, konkrétně možný přínos v léčbě onkologických onemocnění a rovněž vliv melatoninu na regeneraci organizmu. Dodám, že výsledky byly pozitivní.). Nebyly pozorované zásadní vedlejší účinky...


 

Mumio a  užívání

Mumio je přírodní surovinou a skládá se z celé řady minerálů, vitamínů, aminokyselin a kovů, které se postupně ukládají na skalních stěnách, proláklinách. Tudiž žádná šarže nebude ve všech ukazatelích identická s jinou šarží. Toto je fakt, který můžeme pozorovat u všech přírodních a nezpracovaných surovin, np. oleje, sušené plody.

Mumio a užívání, tady bych rád podotknul na skutečnost, u dlohodobého užívání mumio. Mumio nepatří do skupiny doplňků stravy – látek, které doporučujeme užívat dlouhodobě (více jak 5 měsíců).

Vím, že...


 

Trápí Vás nespavost? Víme, jak si dopřát klidný spánek!

Téměř polovina Čechů má problémy se spánkem. Většina lidí si ale za to může sama. Obvykle stačí dodržovat několik zásad zdravého spánku a nespavost se vám vyhne obloukem. Co když ale příčinu neznáte, natož abyste ji mohli sami odstranit?

Postel už není zdrojem úlevy, ale naopak stresu z toho, že „zase neusnu“. Začarovaný kruh nespavosti se uzavírá a nabouraný biorytmus kolabuje ještě rychleji.

Vydatný spánek ten nezajistí bylinné náhražky, ale pouze melatonin....

.


 

Hořčík, křemík - Jak jej optimálně doplnit a udržovat?

a/ je prokázáno, že pokud si potřebujete doplnit hořčík efektivně tak nesmíte užívat nic jiného. Jinak se vstřebávání hořčíku zásadně snižuje

b/ hořčík musíte pravidelně a poctivě užívat min. 3 až 6 měsíců

c/ doporučuji užívat hořčík v malých dávkách, ale dlouhodobě

d/ neužívejte hořčík kde zdrojem - nositelem hořčíku jsou sírany, ale dívejte se np. po chloridech (takovýto hořčík se používá np. do kapaček v nemocnicích)

e/ křemík je i v koloidních minerálech, ale jeho obsah v denní dávce je nízký. Zase platí to samé co u hořčíku. Nízká dávka a dlouhodobě, jinak se nevstřebá, atd.

f/ obecně platí, že pokud berete nějaké léky nebo doplňky není dobré nebo je přímo kontra-produktivní je kombinovat s něčím jiným.

Bc. Roman Krochmalny


 

Není aloe jako aloe, jaké jsou aloe dostupné na trhu

Naše společnost je držitelem ochranné známky ALOECORP.
 

Pro bližší informace se podívejte na jejich web  http://www.aloecorp.com je velmi kvalitně udělaný a poskytne všechny informace.

Cena Aloe není měřítkem.

Plně hodnotnou aloe šťávu by neměly užívat těhotné a děti do 15 – 17 let. To prokázaly studie ve Spojených státech.

Jenom Vám dodám pro dokreslení kvality, že rádoby kvalitní, ale 100% předražené produkty, ale ani neobsahují aloe. Rozbor ALOELIVE a test aloe od TOP, LR, OKF Analýza_AloeLive_Spectral_Service_LNZ39792 , Spectral service_test

Šťáva AloeLive 99,7% obsahuje......
 
 
 
 
Aloe - doporučená forma užívání
 

Co se týče aloe rozhodně doporučuji čistou aloe šťávu bez příměsí. Tato šťáva přináší organizmu nejvíce, obsahuje totiž nejvyšší procento polysacharidů, což je základní účinná látka Aloe Vera. Kombinace s rakytníkem jistě je žádoucí a určitě skvěle synergicky bude působit. Upozorním, že při současném užívání aloe vera a rakytníkového oleje, který obsahuje vysoká procenta vitamínu E dochází k 200% vyššímu vstřebávání zmíněného vitamínu. Doba užívání minimálně 90 dnů, denní dávka 50ml. Dávku možno rozdělit dle vlastního uvážení. Užívat možno dlouhodobě v řádech měsíců, proto je možno koupit aloe jednorázově ve větším množství. U užívání aloe vera platí toto pravidlo, malá dávka, pravidelně a dlouhodobě....

Bc. Roman Krochmalny


 
Doporučení k užívání doplňku stravy
Doporučení k užívání doplňku stravy je dáno legislativou, doplňky stravy jsou klasifikovány od 3 let. Pro menší děti bychom museli tento výrobek klasifikovat na Ministerstvu zdravotnictví jako spec. dětskou výživu.

 


Mumio

Velmi často se můžeme setkat s přípravkem s tajupným názvem Mumio. Je také označován jako horská pryskyřice. V indické přírodní medicíně (ajurvédě) je označován jako Shilajit. Tato pozoruhodná látka se nachází v asijských oblastech v horách, jako je například Kavkaz nebo Altaj (ale i v Číně a jinde). Je velmi zajímavé, že není doposud znám jeho přesný původ. Má temně hnědou až černou barvu (byla ale popsána i bílá nebo červená barva), příznačnou chuť a je zajímavé, že měkne pod naším dotykem

Nejvíce oblíbené je mumio v Rusku, ale vyskytuje se v tradičním léčitelství v dalších zemích (Čína, Indie, střední Asie). Všeobecně je za nejkvalitnější považováno mumio pocházející ze středoasijské republiky Kyrgyzstánu, kde ho sbírají specializování hledači.

 


 

Bylinky proti jarní únavě

 

Jarní únava není jen tak společenská fráze ke konverzaci, jarní únava představuje signál našeho těla, že se cítí vyčerpané a oslabené po proběhlé zimě. Nedá se jen tak říci, že se z toho vyspíme a bude dobře. Pokud je jarní únava u některých jedinců zanedbána, může se vyvinout v chronický únavový syndrom, který je na seznamu uznávaných nemocí. Nejedná se tedy, jak se někteří domnívají, o lenocha či člověka, který si jen chce odpočinout.

Jaké jsou příčiny jarní únavy?

Zimy, i když nejsou už v současnosti tak drsné jako v minulosti, stále znamenají období, kdy potřebujeme více živin, vitamínů či minerálů. Vzhledem k slabšímu slunečnímu svitu v tomto období máme méně vitamínu D. Více času jsme v místnostech a méně chodíme ven. V zimě také mnozí z nás naberou více kilogramů, stačí jen připomenout opulentní vánoční hody. Všeobecně se dá říci, že dochází k oslabení imunity.

Důležité je také říci, co není jarní únava. Jarní únava může být zaměněna za příznak některé z nemocí. Může to být zvýšená únava po proběhlé infekční nemoci, velkém stresu, onemocnění štítné žlázy, při cukrovce a podobně. Pokud již únava trvá dlouho a nevíme, co je její příčinou, měli bychom vyhledat lékaře.

Jak na jarní únavu?...

 


Zdravotní tvrzení z tzv. on hold seznamu (týká se hlavně rostlin)

Zdravotní tvrzení z tzv. on hold seznamu (týká se hlavně rostlin) – v českém jazyce můžete nalézt ZDE.

Jedná se o seznam látek a jejich vztahu ke zdraví, které byly zaslány úřadu EFSA k posouzení, avšak EFSA doposud nevydal odborné stanovisko nebo EK doposud nevydala rozhodnutí. Upozorňujeme, že tento seznam je dočasný. Při použití tvrzení z tohoto seznamu je nutno sledovat vývoj legislativních předpisů v této oblasti.

Zdroj: Státní zdravotní ústav
 

 


 

Seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin jiných než tvrzení o snížení rizika onemocnění a o vývoji a zdraví dětí.

Schválená zdravotní tvrzení  najdete ZDE.

Zdroj: EUR-Lex

http://eur-lex.europa.eu/homepage.html


 

Čistá šťáva z ALOE

Čistá šťáva z aloe, neobsahuje dužinu, je bez nežádoucích přísad a proto má koncentraci 99,7%. Níže rozvedu.

Obecně:

První důvěryhodné výzkumy zaměřené na aloe provedl Dr. C.E.Collins a souvisely s případy kožních popálenin, které byly způsobeny rentgenovými paprsky. Poškozené části kůže byly obloženy listím aloe s následným zjištěním, že tento prostředek měl značný vliv na průběh hojení. Někteří dermatologové tehdy zahájili sérii srovnávacích zkoušek. Dr. J.E. Crewe představil v roce 1937 širší použití Aloe Vera – v případech vředů, ekzémů, popálenin (včetně slunečních), poranění způsobených jedovatým břečťanem nebo drobných úrazů, u nichž zaznamenal úplné vyhojení ran a regeneraci tkání. Mnoho vědců provádělo další výzkumy aloe, až nakonec v roce 1959 Federální komise léčiv (FDA) připustila, že obklady z Aloe Vera skutečně regenerují kožní tkáň. Výzkumy dokazují, že aloe je pro lidský organismus snadno využitelné a má velké protizánětlivé vlastnosti, neboť proniká do hlubších vrstev pokožky, hydratuje a urychluje hojení, a to jak zevně, tak vnitřně. Jiné výzkumy potvrzují, že aloe urychluje průtok krve, zmenšuje jizvy a stimuluje imunitní systém. Reakce pH aloe se blíží pH tkání, takže se snadno vstřebává a v organismu doplňuje chybějící výživné látky....

 


ALOE VERA - Lekáreň v jednej rastline  

Lekáreň v jednej rastline                               

Aloe vera sa považuje za jednu z najstarších liečivých rastlín v medicínskej histórii. Bola známa už v starom Egypte a celom Stredomorí, na Kanárskych ostrovoch, aj Arabskom polostrove. Do Európy sa dostala v 16. storočí. Pre mnohých je obľúbenou a na pestovanie nenáročnou izbovou „kvetinou“ (potrebuje dostatok svetla a raz za týždeň poliať, nemá rada príliš chladno), pre iných predstavuje zdroj blahodarných liečivých látok.

Poklad pod šupkou

Jej hrubé listy majú sviežo zelenú šupku, ktorá môže pri kontakte vyvolávať nepríjemné kožné dráždenie, čo mnohých odrádza od dotyku. Pod šupkou je však ukrytá priehľadná gélová zmes významných látok – minerálov (magnézium, zinok, vápnik, fosfor, chróm, meď, zinok, mangán, draslík, sodík), vitamínov (A, C, E, B1, B2, B6, B12) a pre život nevyhnutných aminokyselín. Keď odlomíme list, pozdĺžne ho rozrežeme a lyžičkou zoškriabeme gélovú vrstvu, získame hojivý prostriedok, ktorý môžeme aplikovať. Používa sa ako prvá pomoc pri odreninách, spáleninách alebo rezných ranách, a to priložením priamo na postihnuté miesto pokožky. Takmer okamžite sa dostaví pocit úľavy od bolesti, gél chladí, pôsobí ako dezinfekcia proti prípadnej prítomnosti baktérií aj plesní, urýchľuje regeneráciu kožných buniek a má protizápalové „antibiotické“ účinky. V lekárni dostať gél v podobe praktického spreja, ktorý býva súčasťou pohotovostných lekárničiek......

 


 

Studie poskytnuty Státním ústavem pro kontrolu léčiv:

 

 - Vliv podávání melatoninu na glukózovou toleranci a inzulinovou senzitivitu u postmenopauzálních žen

   Čtěte zde: Vliv podávání melatoninu na glukózovou toleranci....

 - Melatonin Dávkování/ Podávání

   Čtěte zde: melatonin_dávkování/ podávání

 - Vliv navození nočních koncentrací melatoninu v séru v denní době na spánek, náladu, tělesnou teplotu a výkonnost 

   Čtěte zde: Vliv navození nočních koncentrací melatoninu ...

 - Srovnávací studie s cílem stanovit optimální lékovou formu melatoninu pro zmírnění pásmové nemoci

   Čtěte zde: Srovnávací studie s cílem stanovit optimální ...

Zdroj: SÚKL
Státní ústav pro kontrolu léčiv
 

 
 

? Vysoce efektivní K2 MK-7: Náš vitamin K2 je ve velmi dobře vstřebávané formě MK-7 all-trans (zdroj vitaminu je sójový sýr) a vhodné dávce 100 µg. Tablety Pharma Activ Vitaminu K2 nabízejí vhodnou efektivní formu k doplnění stravy o tento důležitý vitamin, který díky naším stravovacím návykům velmi složitě získáváme ve stravě.*

? Biologická dostupnost: Vitamin K2 ve formě all-trans MK-7 byl důkladně vědecky zkoumán. Proto bylo prokázáno, že menachinon 7 (nebo ve zkratce MK7) má částečkovou strukturu, která může byt rychleji vstřebávána, a proto je okamžitě dostupná organizmu.*

? Pevné kosti: Zda důvodem je vyvážená strava nebo doplněk stravy: K2-Menachinon podporuje srážlivost krve a zdravé, pevné kostí.*

Jíš denně 4 ks masa nebo piješ 5 litrů mléka? - pravděpodobně ne. Toto je množství....

 


 

Femigel - Účinná přírodní pomoc při sexu i po sexu?

Potkala jste muže, který vám totálně popletl hlavu. Stává se to v sedmnácti, třiceti ivpadesáti. Vše se zdá být skvělé, už došlo i na sex. Co si budeme povídat, většinou ten první sex nebývá zrovna nejlepší. Ten nastane, až když se pár sladí. Ale namísto ladění řešíte problém – vaginální mykózu asní spojený výtok. Co teď rychle s tím? Objednat se na gynekologii je samozřejmě rozumné řešení, objednací lhůta však bývá iněkolik dní, pak ještě čekání na výsledky výtěru a vy čekat nechcete. Aani nemůžete – jak byste to vysvětlila? Gynekologické potíže nejsou tématem na první schůzky. Naštěstí existuje rychlý a účinný pomocník, kterého je dobré mít doma stále preventivně v lékárničce. ...

 


 

ZÁNĚT MOČOVÉHO MĚCHÝŘE V LÉTĚ

Jak se mohu vyhnout?

S tímto nepříjemným onemocněním má zkušenost snad každá druhá žena. Palčivé pocity, neustálé nutkání na záchod, tupé bolesti v podbřišku, nepříjemný a svědivý pocit v kalhotkách… Zánět močového měchýře přichází bez varování. Víte, co ho může způsobit a jak se chránit?

JAK ZÁNĚT VZNIKÁ?

Zánět vyvolávají bakterie Escherichia coli žijící v našich střevech. Na vině však mohou být i mokré plavky, které si necháváme dlouho na sobě, sezení na studené zemi nebo sexuální styk. Se záněty močových cest se potýkají hlavně ženy, a to nejen ty, které jsou sexuálně aktivní. U starších žen může infekci vyvolat i nedostatečné vyprazdňování močového měchýře nebo nechtěný únik moči. A proč tímto onemocněním trpí spíše zástupkyně něžného pohlaví? Močová trubice ženy je totiž až třikrát kratší, než ta mužská. Bakterie Escherichia coli se tak snadněji dostanou do močových cest, kde páchají škody.....

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Cookies jsou nezbytné, aby webové stránky správně fungovaly. Poskytují informace, jakým způsobem webové stránky užíváte, abychom je mohli pro vás vylepšovat. Na těchto stránkách se cookies především využívají pro měření návštěvnosti a optimalizaci obsahu. Více čtěte ZDE